
Većina roditelja koja upiše dete u Maple Bear školu, istinski razume pristup učenju jezika koji koristimo, ali ipak postoje pitanja i nedoumice.
Ovo su neka od najčešće postavljanih pitanja koje dobijamo na ovu temu. Odgovori su zasnovani na iskustvu stečenom širom sveta i istraživanjima na koje se Maple Bear škole oslanjaju, kako bi pružili visokokvalitetno obrazovanje.
Da li će moje dete naučiti drugi jezik? I koliko će to učenje trajati?
Postizanje visokog nivoa govornog i pisanog znanja drugog jezika nije kratkotrajan proces, on zahteva vreme. Takođe, motivacija igra važnu ulogu u usvajanju drugog jezika.
Dok brzina usvajanja varira, većina dece koja počinju da uče drugi jezik tipično koriste kratke fraze i izraze posle nekoliko meseci. Produktivnije korišćenje jezika javlja se u drugom delu godine i narednoj škoskoj godini.
Potpuno je nomalno da se deca izražavaju na jeziku koji čuju u učionici. Mala deca su motivisana da se prilagode onome što je prihvatljivo u učionici i koriste reči naučene na novom jeziku.
Deca koja su učila jezik na ovaj način, govoriće engleski prirodno i upotrebljavće reči u bilo kom kontekstu. S druge strane, učeći napamet dete može zapamtiti mnogo reči, ali ih može koristiti samo u određenoj rečenici ili kontekstu.
Da li je učenje jezika kroz konstantnu izloženost istom dobar izbor za Vaše dete ?
Istraživanja govore u prilog dobrom učinku ove metode kod većine dece, uključujući i one koji dolaze iz različitih socioekonomskih i etničkih okruženja.
Ipak, postoje nedoumice oko primene ove metode kod dece sa govorno-jezičkim problemima.
Kako mogu da pomognem svom detetu da lakše savlada novi jezik ako ga ja ne govorim ?
Roditelji bi trebalo da imaju aktivnu ulogu u obrazovanju svoje dece. Svakodnevno čitanje deci je dobra rutina, kao i uključivanje dece u aktivnosti gde mogu primeniti naučeno u školi.
Ono što će Vam uvek biti od pomoći je upoznavanje sa načinom i metodama koje se koriste u školi. Takođe je važno da se obavežete da ćete dete zadržati u ovom programu u kontinuitetu, kao i podržavati dete u korišćenju engleskog jezika van školskog okruženja.
Hoće li moje dete tečno govoriti oba jezika?
Dete može tečno govoriti oba jezika pod uslovom da postoje prilike za učenje, vežbanje i interakciju na oba jezika. Ohrabrite i pohvalite trud i postignuća vašeg deteta na oba jezika, i obezbedite zanimljive materijale za čitanje i slušanje.
Da li je normalno da moje dete pokazuje znake uznemirenosti u procesu učenja drugog jezika?
Kada najmlađi uđu u okruženje gde se govori engleski jezik, prirodno prihvate nove reči i način izražavanja. Uostalom, oni to još uvek rade i na svom maternjem jeziku. Deca će se automatski prilagoditi novom okruženju koristeći elemente svog prvog i novog jezika u izražavanju.
Uznemirenost kod dece skoro da ne postoji ukoliko je sredina za učenje dobro pripremljena.Vaspitač igra glavnu ulogu u obezbeđivanju atmosfere pogodne za učenje jezika.
Podrška roditelja u vidu ohrabrivanje deteta kroz procesa učenja je izuzetno važna kada se povremeno pojave znaci uznemirenosti.
Comments disabled.